AL-RAYYAN, Катар (AP) — Такуми Минамино вкара два гола, докато

...

Дубълът на Минамино помага на Япония да спечели с 4-2 срещу Виетнам в Купата на Азия

AL-RAYYAN, Катар (AP) —

Такуми Минамино вкара два гола, до момента в който Япония изостана, с цел да победи Виетнам 4-2 в Купата на Азия в неделя.

Фаворитът на шампионата изоставаше с 2-1 през първото полувреме, макар че Минамино откри резултата след 11 минути от мача от група D.

Нгуен Динх Бак изравни резултата на стадион Ал Тумама пет минути по-късно и Виетнам, класиран на 94-то място от ФИФА, продължи напред посредством гол на Фам Туан Хай в 33-та.

Рекордният четирикратен притежател на Купата на Азия Япония е класирана на 17-то място от управителния орган на международния футбол и се чака да си върне трофея, който последно завоюва през 2011 година

Възстанови се от изненадата да изостава, когато някогашният състезател на Ливърпул Минамино, който в този момент е в Монако, изравни в 45-ата.

Кейто Накамура направи 3-2 в добавеното време на първото полувреме, а резервата Аясе Уеда усили преднината на Япония в 85-ата.