Ал-Насър победи Ал-Фатех с 5:0 в мач от 3-ия кръг

...

Кристиано Роналдо отбеляза хеттрик при първата шампионатна победа на Ал-Насър

Ал-Насър победи Ал-Фатех с 5:0 в мач от 3-ия кръг на шампионата на Саудитска Арабия. Кристиано Роналдо означи своя хеттрик №63 в кариерата си, а Садио Мане бе прецизен на два пъти.

Гостите откриха резултата на стадион " Принц Абдула бин Джалауи " в Ал-Хаса в 27-ата минута. Кристиано Роналдо изведе Садио Мане в наказателното поле. Сенегалецът приключи офанзивата с невъзмутимо копване на топката за 1:0.

Възпитаниците на Луиш Кастро повишиха задатъка си 11 минути по-късно. Роналдо засече с глава центриране във вратарското поле на Султан Ал Ганам.

След почивката футболистите в жълто продължиха да бележат. Португалецът удвои головата си сметка, откакто се разписа на празна врата.

Лукас Селараян имаше добра опция да погаси изоставането на домакините, само че стреля в лявата греда.

Садио Мане също означи втори гол, засичайки с глава центриране в наказателното поле на Абдулрахман Гариб.

В добавеното време на дуела 38-годишният капитан на Ал-Насър оформи хеттрика си. Роналдо засече на задна греда подаване по земя във вратарското поле.

Ал-Насър заема 10-ата позиция в класирането с акти от 3 точки. Ал-Фатех се намира на 8-ото място в подреждането с 4 пункта.