Адрияно Дженев постигна втора победа и се класира за осминафиналите

...

Адрияно Дженев е осминафиналист на Australian Open при младежите

Адрияно Дженев реализира втора победа и се класира за осминафиналите на първия за 2023 година шампионат от Големия шлем при младежите - Откритото състезание на Австралия.

Дженев сподели страховит темперамент и съумя да пречупи Зоран Лудоски от Сърбия. Българинът победи със 7:5, 7:6(6) за 1 час и 58 минути игра.

Дженев навакса на три пъти пробив пасив в първия сет. При 5:4 Адрияно пропусна един сетобол, само че при 6:5 съумя да стигне до съдбоносен брейк.

Втората част мина без нито един пробив и се стигна до тайбрек. В него Дженев избави сетбол при 5:6 точки и след серия от три следващи точки затвори мача в своя изгода.

На осминафиналите Дженев ще играе против №3 в схемата Алексадър Блок от Белгия.

При девойките Елизара Янева загуби във втория кръг на сингъл с 1:6, 5:7 от №711 в международната класация за дами Хаю Киношита от Япония.

Българката стартира неприятно мача и загуби първия сет с 1:6. Във втората част Янева заигра доста по-добре. На три пъти Елизара навакса пробив пасив, а при 5:4 изпусна сетбол с цел да изравни резултата. След гейм минал през осем равенства Киношита съумя да изравни на 5:5, а по-късно взе два следващи гейма.

Утре мачовете си от втория кръг на сингъл ще изиграят Илиян Радулов и Росица Денчева.

Поставеният под №2 в схемата при юношите Илиян Радулов ще играе против Тянхуей Чжан (Китай), а Росица Денчева ще играе при девойките против Татум Еванс от Съединени американски щати.

В шампионата на двойки при девойките Йоана Константинова и Росица Денчева изгубиха трагично с 6:4, 5:7, 7-10 от Емерсон Джоунс от Австралия и Уакана Конобе от Япония.

По-късно през днешния ден Елизара Янева и Лавина Мореале от Италия ще играят на двойки против Ройзин Гилхиани и Стефани Уеб от Австралия.

Треньор на родните гении от страна на БФТ е Пресиян Коев.