АБИДЖАН, Кот д'Ивоар (AP) — Райън Мендес вкара късна дузпа

...

Кабо Верде в четвъртфиналите за Купата на Африка след късна дузпа срещу Мавритания

АБИДЖАН, Кот д'Ивоар (AP) — Райън Мендес вкара късна дузпа за Кабо Верде, с цел да се класира на четвъртфиналите на Купата на Африка, откакто победи Мавритания с 1-0 в понеделник.

Мендеш означи от точката в 88-ата минута, откакто вратарят на Мавритания Бабакар Ниасе смъкна резервата Гилсон Бенчимол, който проби след вратата след неточност в отбраната.

Това беше първият мач на Мавритания в Африка Мач за купата в директните елиминации. Лъвовете от Чингети победиха Алжир с 1-0 предходната седмица за първата си победа в третото си присъединяване в шампионата.

Кабо Верде стартира по-добре, само че не съумя да затрудни в действителност Ниасе.

Роберто „ Пико “ Лопес подреди задната четворка на Сините акули и направи значим удар, с цел да спре Сиди Буна Амар с най-хубавия късмет на Мавритания през първото полувреме в 42-ата.

Сулейман Ан имаше още по-добър късмет в средата на второто полувреме, само че не съумя да се възползва оптимално от централната топка на Сиди Амар.