53 sim racing състезатели стартираха в първата скоростна отсечка на

...

Иван Леонов спечели първия кръг от виртуалните рали серии на BULERS

53 sim racing състезатели стартираха в първата скоростна права на виртуалното „ Rally Vida ”, като финала съумяха да видят 46 от тях. В двата класа R4 и R5 борби имаше във всичките 14 специфични стадия, които оформираха 107.2 км. обща спортна дължина на ралито. Отсечките бяха най-вече бързи, като един момент нехайство незабавно оказваше въздействие в класирането, а в съботния ден леките дъждове и гъстата мъгла сложиха водачите на същинско тестване.

След съботните 8 прави, разграничени с един 30-минутен сервиз ралито поведе Иван Леонов (Turbo Racing, Skoda Fabia R5). Зад него на 27 секунди се подреди на втора позиция в генералното класиране Зафир Клисуранов (Peshtera Rally Team, Citroen C3 R5), който направи неточност в първата скоростна права и там загуби скъпите за него 30 секунди. На 6 секунди зад Клисуранов остана в първия ден Васил Жеков (Skoda Fabia R5, Jekov Rally Team). Извън топ 3 на първия ден, в клас R4

също вървеше яростна битка за първото място. Бойко Шопов (Mitsubishi Lancer Evo X R4, Jekov Rally Team) съумя да се подреди първи с малко под 2 секунди задатък пред Искрен Пондев (Subaru Impreza N15 R4, Green Fox Motorsport). И двамата кандидати за продобиване на първото място в класа направиха неточности в първата „ врътка “ на правите в съботния ден, което направи надпреварата още по-интересно за всички. Трети остана Христо Ублев (Mitsubishi Lancer Evo IX R4, Green Fox Motorsport), като успяваше да поддържа следена отдалеченост по отношение на притискащия го Юлиян Геновски (Mitsubishi Lancer Evo IX R4, Vertical Grip).

В неделния ден още от първата 13-километрова права започнаха водачите цялостната си офанзива. Зафир Клисуранов съумя да стопи изоставането си от Иван Леонов на 14 секунди преди последния

„ пауър стейдж “. Като залепен остана Васил Жеков, който бе на 2 секунди зад Клисуранов и в последната права остана да се реши техния спор за генералното класиране. В клас R4 Бойко Шопов

съумя да дръпне със 7-секунден задатък пред Искрен Пондев, трети се движеше Христо Ублев, като преследващия го първите дни Юлиян Геновски беше на над 20 секунди зад него.

В „ пауър стейджа “ най-бърз бе Васил Жеков, който излезе пред втория в правата Зафир Клисуранов с две секунди. За страдание на Жеков две десети не му доближиха да измести Клисуранов от втората позиция и по този начин трябваше да се помири с третата позиция в първото си рали. Трети в последната права и първи в R4 стана Искрен Пондев, който с спомагателните точки от тази права съумя да изравни актива на Бойко Шопов, който завоюва борбата в клас R4.

Виктор Върбанов (Mitsubishi Lancer Evo IX, R4), вървеше с извънредно движение, само че административно нарушаване бе повода да бъде декласиран от ралито, в което той беше най-бърз от всички. Така Иван Леонов зае най-високото ходило на почетната стълбичка, втори Зафир Клисуранов, а трети Васил Жеков.

Втория кръг от виртуалния рали шампионат на BULERS ще се състои на 9-11.06.23г. – “Rally Sredna Gora ”.