21-годишният Лукас Петков записа около четвърт час игра за Аугсбург,

...

Нападател с български корени не спаси Аугсбург срещу Хофенхайм

21-годишният Лукас Петков записа към четвърт час игра за Аугсбург, само че не съумя да помогне на отбора да избегне загубата с 0:1 от Хофенхайм като посетител в мач от четвъртия кръг на Бундеслигата. Нападателят е немски жител, само че дядо му е българин. Той се появи като промяна в 77-ата минута, само че това не даде резултат.

Петков нашумя още напролет на 2021-ва година, когато дебютира в немския хайлайф в мач против Байерн (Мюнхен). През предишния сезон пък той беше преотстъпен във Ферл, където осъществя 11 попадения за състезание. През миналия януари селекционерът на младежкия народен тим на България Александър Димитров изяви предпочитание да залага на Петков, като за тази цел футболистът би трябвало да се снабди с български паспорт.

Като цяло през днешния ден Аугсбург беше надалеч от равнището на Хофе и имаше шанс, че отстъпи минимално. Денис Гайгер заби доста хубав гол в 39-ата минута, който се оказа единствен в срещата, без значение че домакините имаха голям брой положения.