... от държавните вестници написа, че протестът започнал мирно, но част от участниците започнали да замерят централата с камъни и накрая, с викове „Свобода“, я подпалили.
Подпалиха Централа - Новини
Разгневени кубинци излязоха на протест и за пръв път атакуваха
...... да протестират срещу спиранията на тока и липсата на горива. По време на демонстрацията някои участници подпалиха местния офис на управляващата Комунистическата партия на Куба.


