Звездата на Денвър Никола Йокич постигна трипъл-дабъл и помогна на

...

Денвър си върна домакинското предимство, Йокич с трипъл-дабъл

Звездата на Денвър Никола Йокич реализира " трипъл-дабъл " и оказа помощ на Нъгетс да завоюва гостуването си на Портланд със 116:112 и да изравни на 2:2 победи плейофната полуфинална серия в Западната конференция на Националната баскетболна асоциация. Така отборът си върна домакинското преимущество в тази серия.

Йокич приключи с 21 точки, 12 битки и 11 асистенции, а Джамал Мъри беше най-резултатен с 34 точки за триумфа. СиДжей МакКълъм беше най-хубав за Портланд с 29 точки, а Деймиън Лилард добави 28 точки и 7 асистенции, само че това не беше задоволително и отборът позволи първо проваляне като хазаин в елиминациите.

Денвър, който приключи втори в постоянния сезон на Запад, навакса закъснение от 46:55 малко след средата на втората четвърт, след което последователно настигна противника си, а със серия от 9:1 точки дръпна с 80:72 малко преди края на третата част и до края не разреши да бъде застигнат.