Звездата на Байер (Леверкузен)Флориан Виртц ще се завърне след контузия

...
Звездата на Байер (Леверкузен)Флориан Виртц ще се завърне след контузия
Коментари Харесай

Чаби Алонсо потвърди за завръщането на Флориан Виртц

Звездата на Байер (Леверкузен)Флориан Виртц ще се завърне след травма в мача от Бундеслигата против Унион (Берлин) в събота. За това удостовери наставникът Чаби Алонсо на конференцията си преди дуела.

" Той е във форма и е в състава. Може да играе от първата минута ", разяснява Алонсо. Вирц бе отвън игра от началото на март поради увреждане на връзка на десния му глтезен. В негово неявяване първенецът и притежател на Купата на Германия беше отстранен от Шампионска лига и не може да пази националната купа поради изненадващата загуба от третодивизионния Арминия (Билефелд) с 1:2. Завръщането му е огромна мотивация за отбора от Леверкузен, който изостава с 6 точки от Байерн (Мюнхен) в битката за купата.

" Винаги съм казвал, че сме по-добър тим с Фло. Той е състезател, който прави разликата. Нуждаехме се от него и ни липсваше, изключително в Шампионската лига и за Купата на Германия. Играем по-добре с него ", добави испанският експерт. Виртц има контракт с Байер до 2027, само че Байерн не крие интереса си към национала на Германия. Запитан за бъдещето на футболиста, Алонсо отсече: " Неговите цел и предпочитание бяха да се върне допустимо най-бързо с тима и да се забавлява. Негов трансфер не е тематика за нас и не сме разговаряли за това. "
Източник: sportal.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР