Звездата на Ал Насър Кристиано Роналдо не успя да блесне

...

Кристиано Роналдо пак не вкара, Ал Насър е аут за Купата

Звездата на Ал Насър Кристиано Роналдо не съумя да блесне и във втория си мач за новия си отбор. Отборът от Рияд загуби с 1:3 полуфиналния конфликт за Суперкупата на Саудитска Арабия против Ал Итихад. Португалският нападател още веднъж стартира на върха на офанзивата на Ал Насър и изигра цялостен мач, само че не съумя да се разпише.

Ал Итихад взе солидна преднина през първото полувреме с голове на Ромариньо в 15-ата и Абдерразах Хамдалах в 43-ата минута. Роналдо пък се регистрира с един удар във вратата на противника, само че той бе отразен от стража Марсело Грое.

През втората част Ал Насър върна един гол. В 67-ата минута Талиска бе открит към точката на дузпата с центриране отляво и от придвижване заби топката във вратата за 2:1.

В добавеното време обаче Ал Итихад реши всичко в своя изгода с попадение на Муханад Ал-Шанкити за крайното 3:1.

Така Ал Итихад отива на финала, където ще спори за трофея против Ал Файха.
Източник: novsport.com