Зверствата в Буча трябва да бъдат цялостно разследвани от независими

...
Зверствата в Буча трябва да бъдат цялостно разследвани от независими
Коментари Харесай

Австрийският канцлер пристигна в Киев

Зверствата в Буча би трябвало да бъдат изцяло разследвани от самостоятелни интернационалните специалисти, съобщи Карл Нехамер

Австрийският канцлерКарл Нехамер дойде в Киев, с цел да изрази поддръжката си за украинското държавно управление, съобщи ДПА.

Нехамер ще се срещне с президента Володимир Зеленски и кмета на столицата Виталий Кличко. Той има намерение да посети и град Буча, където украинските управляващи оповестиха, че стотици цивилни са били избити от съветските сили, написа Българска телеграфна агенция.

Нехамер е в Киев директно след ръководителя на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен и външнополитическия началник на Европейски Съюз Жозеп Борел, които бяха там през вчерашния ден. При идването си в Украйна австрийският канцлер сподели пред публицисти, че зверствата в Буча би трябвало да бъдат изцяло разследвани от самостоятелни интернационалните специалисти. Той съобщи, че задачата на визитата му е да окаже филантропична и политическа поддръжка.

Австрия, която не членува в НАТО, към този момент е предоставила помощ, в това число 10 000 каски и 9000 бронежилетки за мирното население.

Същевременно, сходно на Германия, тя е една от страните от Европейски Съюз, които към този момент отхвърлят настояването на Зеленски за възбрана на импорт на съветски газ. Австрия получава 80 % от синьото си гориво от Русия, отбелязва ДПА.

След известни съмнения и сходни ходове на доста други членки на Европейския съюз в края на тази седмица Виена изгони четирима съветски дипломати.
Източник: dunavmost.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР