Зоря Луганск, който може евентуално да бъде противник на родния

...

Будучност се самоуби срещу Зоря, украинците убедително напред

Зоря Луганск, който може вероятно да бъде съперник на родния ЦСКА, се класира за третия квалификационен кръг на Лига Европа. Украинският отбор завоюва с 1:0 реванша си против черногорския Будучност, който пък приключи срещата с цели двама изгонени играчи.

Зоря беше любимец преди реванша поради успеха си с 3:1 на открито отпреди седмица. Момчетата на Виктор Скрипник откриха резултата в 32-ата минута посредством халфа Артьом Громов.

Това попадение отключи разрушителните процеси в отбора на Будучност. Секунди след попадението Никола Джурич си изкара втори жълт картон и остави отбора си с 10 души на терена. В създалото се меле Драшко Бозович отнесе пряк червен картон, което тотално унищожи очакванията на гостите.

След почивката Зоря не пожела просто да доиграе мача, а натисна много съществено. Украинците обаче не съумяха да отбележат други попадения.