Златислава Чуканова донесе първи медал за България от юбилейното 75-то

...

Златислава Чуканова спечели първи медал за България на Купа Странджа“

Златислава Чуканова донесе първи орден за България от юбилейното 75-то издание на Купа „ Странджа “. Националката се класира за полуфиналите в категория до 50 кг в зала „ София “, с което си обезпечи най-малко бронзово отличие.

Злати откри програмата с чудесно изигран мач против Айлин Гонсалес. Тя показва майсторство и класа против доста нападателната и напориста представителка на Гватемала. Родната боксьорка отвърна всеки опит на съперничката си да я притиска във въжетата, като на собствен ред я засипваше с точни попадения. Така тя взе разумно и успеха с 5:0 съдийски гласа и в събота, 10 февруари, ще се изправи против Зарин Нихат (Индия) за място на финала.

Другата родна представителка в категорията – Венелина Поптолева отстъпи в равносилен мач на представителката на Узбекистан Сабина Бобокулова. Националката стартира нерешително срещата, след което опита да увеличи оборотите и да обърне развоя на събитията. Това обаче не се оказа задоволително и тя отстъпи с 2:3 гласа.

До края на деня на кръга ще се качат още.