Зимните олимпийски игри в Пекин през 2022 г. ще се

...
Зимните олимпийски игри в Пекин през 2022 г. ще се
Коментари Харесай

Пекин ще пуска зрители само от Китай на зимните олимпийски игри

Зимните олимпийски игри в Пекин през 2022 година ще се проведат със фенове, само че единствено от Китай поради ограниченията за ковид, заяви Международният олимпийски комитет. Организаторите на игрите са изпратили писмо до МОК, в което показват ограниченията, които ще вземат за " безвредно и сполучливо осъществяване на игрите ".

Церемонията под откриването е на 4 февруари, а Пекин ще стане първият град, който е приемал и летни, и зимни игри.

От МОК оповестиха, че схващат разочарованието измежду интернационалните почитатели, които нямат да могат да посетят игрите, само че приветстват решението най-малко почитатели от Китай да бъдат допускани, защото лятната олимпиада в Токио с организира пред празни трибуни поради пандемията.

" Това ще улесни растежа на зимните спортове в Китай, а също така ще донесе удобна атмосфера по време на надпреварите ", пишат от МОК.

Спортисти и други членове на делегации, които не са имунизирани против ковид, ще би трябвало да бъдат под карантина в продължение на 21 дни при влизане в Пекин. Всички изцяло имунизирани спортисти ще влязат в " затворена система ", в която ще може да се движат свободно. Те няма да бъдат слагани под карантина, а въпросната система покрива всички уреди, на които ще се организират надпревари, както и всички места за настаняване, за хранене и за осъществяване на церемонии.

Всички локални и интернационалните участници, както и всички чиновници, ще бъдат тествани всекидневно за ковид.

МОК заяви още, че в случай че неимунизирани спортисти показват " обосновано здравно изключение " за освобождение от имунизация, техните случаи ще бъдат прегледани.

Ваксинацията за зимните олимпийски игри не е наложителна. Някои национални олимпийски комитети, в това число и този на Съединени американски щати, обаче задължиха всички свои членове да се имунизират.
Източник: dnevnik.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР