Зенит Санкт Петербург посреща европейския шампион Челси в последен мач

...

НА ЖИВО: Зенит vs. Челси 2:3, Вернер поведе гостите

Зенит Санкт Петербург посреща европейския първенец Челси в финален мач за двата тима от група H на Шампионската лига и играят. Тимо Вернер откри резултата след две минути игра. Клаудиньо изравни в 38-ата, а в 41-ата Сердар Азмун вкара втори гол. Ромелу Лукаку изравни за Челси в 62-ата минута, а пет преди края Тимо Вернер още веднъж поведе "сините ". Метеорологичните условия в красивия съветски град са доста тежки, откакто температурата при началото на мача ще бъдат минус 12 градуса по Целзий. Въпреки това, температурите вътре на стадиона са отлични за игра - +20 градуса, защото "Газпром Арена " е обурудван особено за зимното време и стадионът има сериозна система за отопляване.

Челси започва доста интензивно срещата, а Кержаков трябваше да блокира шут отляво. Послед Рос Баркли достави от корнер, а Кристенсен продължи обратно с главата си, където от метър Тимо Вернер не пропусна - 1:0 за британския отбор. Лондончани продължиха да бъдат надалеч по-дейният тим, а в първите десетина минути съветският отбор рядко минаваше централната линия на терена.

Руският отбор заигра доста по-добре и стартира да провежда контраатаки, а в 26-ата минута Кепа трябваше да се намесва уверено, отразявайки доста рисков удар на Вендел, който бе задължен да означи в създалата му се обстановка. Секунди по-късно и Сердар Азмун можеше да се разпише, само че стреля неопределено. Десетина преди края Михаил Кержаков направи избавяне след удар на Ромелу Лукаку.

Натискът на руснаците даде резултат в 38-ата минута, а воин за Зенит бе Клаудиньо. Офанзивният футболист на съветския първенец получи центриране отляво от Дъглас Сантос и с прелестен ориентиран удар с глава матира Кепа Арисабалага, който не реагира в тази обстановка. Три по-късно Сердар Азмун бе изведен зад защитата на Челси и с лекост мина край Кепа, след което вкара гол - 2:1.

Разрухата в играта на Челси бе цялостна, а гостите можеха да позволен трети гол в границите на едвам шест минути. Азмун още веднъж употребява скоростта си, този път отляво, и стреля, само че Кепа с лявата си ръка спря топката, която влизаше във вратата му.

Втората част стартира с заплаха за Зенит, само че диагонален удар на Азмун бе отразен от Кепа. След малко повече от час игра лондончани проведоха фамозно нахлуване с пасове по земята. Тимо Вернер проби отдясно и комбинира с Рос Баркли. Английският халф изведе германеца на двойно зад защитата на съветския отбор, а Вернер подаде нов паралелен пас за Лукаку пред Кержаков, който нямаше по какъв начин да реагира, а белгийският нападател изравни резултата - 2:2.

Две по-късно Малком получи пред границата на наказателното поле на Челси и се завъртя бързо, с цел да стреля, само че ударът на някогашния състезател на Барселона отлетя навън. Тимо Вернер опита да вкара за повторно в срещата 10 преди края, само че Ловрен постави крайник и спря пътя на топката към вратата на Михаил Кержаков. Малко преди този момент пък направилият страховит мач за питерци Азмун напусна с травма.

Пет преди края на срещата Тимо Вернер още веднъж се разписа, откакто получи подаване в наказателното поле на Зенит, а Карабаев го изпусна, с цел да може германецът да се разпише. Ситуацията бе прегледана от ВАР, защото бе доста тънка, а попадението в последна сметка бе зачетено.