Зенит Санкт Петербург и Спартак Москва не допуснаха изненади в

...

Лидерите в Русия не сбъркаха

Зенит Санкт Петербург и Спартак Москва не позволиха изненади в дуелите си от 11-ия кръг на Премиер лигата и останаха на върха в класирането с еднакъв брой точки - по 24.Питерци се постановиха, въпреки и мъчно, с 3:1 вкъщи над Сочи. Резултатът за Зенит откри Караваев в 16-ата минута, а в 24-ата Ерохин удвои. През втората част настъпи спад в играта на Зенит, а гостите понижиха в 57-ата минута посредством Зайка.

Успокоителният гол за домакините падна едвам в добавеното време, а негов създател стана бранителят Дъглас Сантос.Спартак пък се наложи с 3:2 над Химки. Двубоят предложи огромна драма. Спартак позволи закъснение при започване на втората част, когато отдаденият чартърен от Спартак Мирзов откри за Химки. В 58-ата Кокорин изравни след дузпа, отсъдена след намесата на ВАР, а Понсе направи 2:1 в 63-ата.

Играчите на Химки демонстрираха признаци на отмалялост и започнаха да губят от ден на ден единоборства. Един от следващите такива епизоди приключи с трети гол за Спартак, а негов създател стана Ларсон. В самия край Брайън Идову върна интригата, само че за повече нямаше време. В останалите мачове от деня Краснодар надделя Рубин Казан с 3:1, а Локомотив Москва се наложи над Уфа с 1:0. Премиер Лига 11 кръг, събота 17 октомври  Химки 2:3краен резулат  Спартак Москва