Зенит победи с 4:1 Урал в Санкт Петербург в двубой

...

Зенит обърна Урал и продължава непобеден

Зенит победи с 4:1 Урал в Санкт Петербург в дуел от 4-ия кръг на съветската Премиер лига и продължава непобеден в шампионата. Гостите от Екатеринбург откриха в 6-ата минута посредством халфа Юрий Бавин, само че не съумяха да се радват дълго на задатъка си. До края на първото полувреме Зенит стигна до цялостен поврат посредством нападателя Себастиян Дриуси в 12-ата и 16-ата минути. През второто полувреме още два гола за тима, воден от Сергей Семак, означиха Артьом Дзюба (78) и Леандро Паредес (89). Така Зенит събра 12 точки и води в класирането, а Урал остана финален с 1. В идващия кръг отборът от Санкт Петербург гостува на Уфа, а Урал приема Ахмат. Премиер Лига 4 кръг, неделя 19 август  Зенит 4:1краен резулат  Урал