Земеделският министър за селището край Варна: Абсурдно е да има удостоверение за търпимост
Земите на „ противозаконен град ” е горска територия и е парадокс да се трансформира предназначението ѝ. През октомври 2023 година горски чиновници отиват на инспекция и установяват сеч и строителство и уведомяват Регионална инспекция за опазване на околната среда, община Варна и всички други институции, в това число полицията. И до момента в който там бетонът пораства, не престават инспекциите и уведомленията към прокуратурата, само че не последва нищо. Още тогава е трябвало общината да издаде мярка прекъсване на всякакво строителство и в случай че в границите на периода предписанието не бъде изпълнено, да отидат и да го изчистят. Това сподели в ефира на „ Здравей, България ” министърът на земеделието Пламен Абровски.
По думите му противозаконния комплекс е основан върху терен на гора, планувана за дърводобив. Именно по тази причина в никакъв случай не е имало здания, подлежащи на уверение за толерантност. „ Имот номер 5 е заменка от 2005 година, тя не попада в забранителния лист, само че е част от общата възбрана за смяна на предназначението. В документа написа, че парцелът е гора за произвеждане на дървесина, неуместно е да се издаде уверение за толерантност. В момента единственото решение продължава да бъде общината да почисти гората от строителството ”, добави Абровски.
Според земеделския министър ръководителят на ДАНС е наложил насилствена административна мярка на един от вложителите на огромния комплекс, а 10 дни по-късно тя е анулирана. Това деяние ще бъде обект на инспекция и ще бъде изтънчено пояснение. „ От 2023 година до момента всяка институция е реагирала сама за себе си. Вчера събрахме за пръв път виновните институции и обсъдихме проблема. Случилото се във Варна е доста грозно - безочливост с двойно нахалство. не може да ти споделят, че сечеш и строиш нелегално, да си плащаш санкциите с усмивка, да продължаваш да строиш и да мислиш, че никой нищо не може да ти каже ”, съобщи Пламен Абровски, написа Нова.
Припомняме, че на 26 май при акция на полиция и община край Варна разкри „ противозаконен град ”. Изградени са постройки без позволение на 100 декара в местността „ Баба Алино ” край Варна. Строителството е спряно. Има арестувани
Ден по-късно държавата се задейства по проблема с противозаконното населено място край „ Златни пясъци ”. Двама министри и един от заместник-министрите на вътрешните работи отидоха във Варна, с цел да схванат кой е позволил градежа на 104 здания. Кметът на града Благомир Коцев упрекна предходните ръководещи, а от екипа на Иван Портних дадоха отговор - виновността е на настоящия кмет.
Заповед за прекъсване на строителството е издадена още през септември предходната година от кмета на Варна.
По думите му противозаконния комплекс е основан върху терен на гора, планувана за дърводобив. Именно по тази причина в никакъв случай не е имало здания, подлежащи на уверение за толерантност. „ Имот номер 5 е заменка от 2005 година, тя не попада в забранителния лист, само че е част от общата възбрана за смяна на предназначението. В документа написа, че парцелът е гора за произвеждане на дървесина, неуместно е да се издаде уверение за толерантност. В момента единственото решение продължава да бъде общината да почисти гората от строителството ”, добави Абровски.
Според земеделския министър ръководителят на ДАНС е наложил насилствена административна мярка на един от вложителите на огромния комплекс, а 10 дни по-късно тя е анулирана. Това деяние ще бъде обект на инспекция и ще бъде изтънчено пояснение. „ От 2023 година до момента всяка институция е реагирала сама за себе си. Вчера събрахме за пръв път виновните институции и обсъдихме проблема. Случилото се във Варна е доста грозно - безочливост с двойно нахалство. не може да ти споделят, че сечеш и строиш нелегално, да си плащаш санкциите с усмивка, да продължаваш да строиш и да мислиш, че никой нищо не може да ти каже ”, съобщи Пламен Абровски, написа Нова.
Припомняме, че на 26 май при акция на полиция и община край Варна разкри „ противозаконен град ”. Изградени са постройки без позволение на 100 декара в местността „ Баба Алино ” край Варна. Строителството е спряно. Има арестувани
Ден по-късно държавата се задейства по проблема с противозаконното населено място край „ Златни пясъци ”. Двама министри и един от заместник-министрите на вътрешните работи отидоха във Варна, с цел да схванат кой е позволил градежа на 104 здания. Кметът на града Благомир Коцев упрекна предходните ръководещи, а от екипа на Иван Портних дадоха отговор - виновността е на настоящия кмет.
Заповед за прекъсване на строителството е издадена още през септември предходната година от кмета на Варна.
Източник: glasnews.bg
КОМЕНТАРИ




