Земеделец от Хасково, чиито пасища изгоряха преди седмица, няма да

...
Земеделец от Хасково, чиито пасища изгоряха преди седмица, няма да
Коментари Харесай

Земеделец от Хасково ще бъде наказан заради опожарените му пасища

Земеделец от Хасково, чиито пасища изгоряха преди седмица, няма да получи помощ от страната за вредите, нанесени от огнената буря, а дори ще бъде санкциониран.

До парадоксалната обстановка се стига, откакто управляващите не са оповестили бедствено състояние в региона и той остава виновен за протичащото се на неговата територия.

Близо до село Момино преди към седмица избухна голям пожар след военни стрелби до полигон на сухопътните сили. След като огънят излиза от региона на военните, се насочва към пасищата на Стоян Стоянов.

В рамките на 5 часа ситуацията беше ужасно - отвред ни заобиколи огъня, сподели земеделецът. По думите му са съумели да спрат пожара на 250 метра бяха от селото.

Това тук ми е пашата, над 50% е изгоряла. Започнах да изваждам документи за помощ от страната, само че ми споделиха, че при неналичието на оповестено бедствено състояние, не могат да провиснал средства, описа Стоянов. Според него загубите му ще бъдат в размер на над 40 000 лв.. Надявам се нещата да се решат - нашите ферми и оцеляването ни зависи от това, добави той.

Източник: cross.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР