Завърши последното за годината Държавно първенство по кикбокс. От 28

...

Стар тийм и Шуменска крепост са големите победители от последното за годината Държавно по кикбокс

Завърши последното за годината Държавно състезание по кикбокс. От 28 до 30 октомври зала „ Сила “ в Пловдив бе хазаин конкуренцията в стиловете Пойнт файтинг, лайт контакт, киклайт контакт и К1.

В леките стилове – файтинг, лайт контакт и киклайт контакт - с общ актив от 51 златни, 34 сребърни и 25 бронзови медала първенец стана Семеен кодекс " Стар тийм ", който е отличник по оценки и в трите стила по настрана. Второто място с 18 златни, 15 сребърни и 11 бронзови медала зае Семеен кодекс " РАДУЛОВ ", а трети в общото класиране се подреди Семеен кодекс " МАСАРУ " с 14 златни, 10 сребърни и 12 бронзови оценки.

В тежкия жанр К1 първото място зае Семеен кодекс " Шуменска цитадела " със извоювани 7 златни и 4 сребърни медала. Домакините на надпреварата от Семеен кодекс „ БУЛТРАС “ се подредиха на второ място с 5 златни, 4 сребърни и 3 бронзови оценки, а трети остана Семеен кодекс " ВОКИЛ " – 4 златни, 3 сребърни и 1 бронзов орден.

Почетната купа на Бултрас " ИНСА ОЙЛ " бе връчена на Симеон Станчев - първенец при юношите старша възраст до 63,5 кг в жанр К1.

По време на Държавното състезание бяха наградени и всички 69 медалисти от Световното състезание за кадети в Йезоло (Италия). Както е известно, на планетарния шампионат страната ни зае историческото първо място в комплексното класиране по медали със извоювани 28 трофеи, 22 сребърни и 19 бронзови медала.

Организатор на надпреварата бе пловдивският клуб " БУЛТРАС ", взаимно с Българска конфедерация по кикбокс и муай тай.