Завърши първият състезателен ден при девойки (индивидуално) на 8-мия Международен

...

Никол Тодорова трета в многобоя след първия ден в Атина

Завърши първият спортен ден при девойки (индивидуално) на 8-мия Международен шампионат " Aphrodite Cup ", който се организира в Атина (Гърция). За България вземат участие Никол Тодорова, Дара Стоянова и Елвира Краснобаева.

След съчетанията с обръч и топка, Никол Тодорова заема краткотрайно трето място в класирането за многобоя. Тодорова съумя да натрупа актив от 59.550 (29.900 на обръч и 29.650 на топка). Водач във краткотрайното класиране е представителката на Румъния - Амалия Мария Лика с 61.900 (30.250 на обръч и 31.650 на топка), втора е представителката на Полша - Лилиана Левинска с общ резултат от 60.550 (29.150 на обръч и 31.400 на топка).

Дара Стоянова зае в края на първия спортен ден 11-та позиция в многобоя с бал от 56.650 (27.550 на обръч и 29.100 на топка). Третата ни представителка Елвира Краснобаева, след съчетанията с обръч и топка, се класира на 15-то място с резултат от 55.900 (27.700 на обръч и 28.200 на топка).

Никол Тодорова съумя да откри място и на двата финала, които са тази неделя от 14.00. С оценка от 29.900 (D. 13.600; A. 8.150; E. 8.150) се подреди на второ място в квалификацията с обръч. На топка е зае шесто място с резултат от 29.650 (D. 13.200; A. 8.050; E. 8.400). Припомняме, че за финалите се класира по една представителка от страна.

Утре предстоят съчетанията с бухалки и лента, след което ще знаем призьорите в многобоя и финалистите на обособените уреди.

Съдии за България през днешния ден при девойките бяха Невяна Владинова и Рада Вражева, които бяха в панела за осъществяване.