Чеко Перес: В Кадилак оценяват коментарите ми много повече, отколкото в Ред Бул
Завърналият се във Формула 1 с тима на Кадилак Серхио Перес съобщи, че в американския отбор правят оценка неговата противоположна връзка доста повече, в сравнение с са го правили в Ред Бул.
Мексиканецът беше част от състава на Биковете в интервал 2021-2024, само че за всички беше ясно, че там той играе ролята на втори водач зад Макс Верстапен. При това състояние мнението на нидерландеца беше взимано под доста по-голямо внимание при развиването на колите, което пък се отрази извънредно отрицателно на Перес, чиито резултати започнаха да се влошат с течение на времето.
Това докара до предварителната разлъка сред него и Биковете в края на сезон 2024, след което мексиканецът остана отвън Формула 1. Той обаче откри път назад към спорта с новосформирания екип на Кадилак, където той съобщи, че неговото мнение се цени доста повече.
Враждата сред Перес и Лоусън се възобнови още на старта на сезона
„ Определено последните шест месеца от престоя ми в Ред Бул бяха мъчно по всички направление. Определено усещах, че нуждая се от отмора. Виждах неща, което бяха невидими извън. Те станаха по-видни, когато аз си потеглих. Но в Ред Бул имах и хубави моменти.
„ Сега аз се наслаждам на обстоятелството, че още веднъж съм в спорта с Кадилак. Гледам напред към нашето общо премеждие. Мисля, че нещата наподобяват обещаващи. Проектът е доста дълготраен. Но считам, че това може да ни е потребно, а това, че съм част от нещо ново, ме стимулира още повече.
„ Виждам методът, по който се развива колата. Натискаме в една и съща посока, което оказва помощ. Усещам, че тук моето мнение се цени доста повече “, сподели Перес, който приключи 16-ти в Австралия в неделя. Неговият съотборник Валтери Ботас отпадна относително рано с щета.
Програма на уикенда за Гран При на Китай във Формула 1
Мексиканецът беше част от състава на Биковете в интервал 2021-2024, само че за всички беше ясно, че там той играе ролята на втори водач зад Макс Верстапен. При това състояние мнението на нидерландеца беше взимано под доста по-голямо внимание при развиването на колите, което пък се отрази извънредно отрицателно на Перес, чиито резултати започнаха да се влошат с течение на времето.
Това докара до предварителната разлъка сред него и Биковете в края на сезон 2024, след което мексиканецът остана отвън Формула 1. Той обаче откри път назад към спорта с новосформирания екип на Кадилак, където той съобщи, че неговото мнение се цени доста повече.
„ Определено последните шест месеца от престоя ми в Ред Бул бяха мъчно по всички направление. Определено усещах, че нуждая се от отмора. Виждах неща, което бяха невидими извън. Те станаха по-видни, когато аз си потеглих. Но в Ред Бул имах и хубави моменти.
„ Сега аз се наслаждам на обстоятелството, че още веднъж съм в спорта с Кадилак. Гледам напред към нашето общо премеждие. Мисля, че нещата наподобяват обещаващи. Проектът е доста дълготраен. Но считам, че това може да ни е потребно, а това, че съм част от нещо ново, ме стимулира още повече.
„ Виждам методът, по който се развива колата. Натискаме в една и съща посока, което оказва помощ. Усещам, че тук моето мнение се цени доста повече “, сподели Перес, който приключи 16-ти в Австралия в неделя. Неговият съотборник Валтери Ботас отпадна относително рано с щета.
Източник: sportal.bg
КОМЕНТАРИ




