Завърналият се от лагер в Турция тим на Дунав (Русе)

...

Дунав удари Несебър в Разград

Завърналият се от лагер в Турция отбор на Дунав (Русе) удари с 4:1 втородивизионния Несебър в контрола. Проверката се организира на един от помощните терени въз основата “Гнездо на орлите” в Разград.

Васил Шопов даде звук за сериозния триумф, откакто се разписа в 28-ата и 33-ата минута. Секунди по-късно Галин Димов понижи резултата, само че в 49-ата Бирсент Карагерен възвърне задатъка от два гола за “драконите”. Последното попадение за отбора на Малин Орачев, паднало четвърт час преди края на инспекцията, още веднъж бе дело на Карагерен.

Това е трети триумф за Дунав по време на подготовката. Преди това отборът победи с 3:1 Ботев (Гълъбово) и украинския Черноморец (Одеса), приключи наедно 0:0 с съветските Криля (Советов) и Шинник (Ярославъл) и загуби с 0:1 от швейцарския Санкт Пьолтен и казахстанския Кайсар.