Засилен предпразничен трафик се очаква днес на магистралите „Хемус” и

...
Засилен предпразничен трафик се очаква днес на магистралите „Хемус” и
Коментари Харесай

На път преди Коледа: Към обяд няма тапи и задръствания по пътищата

Засилен предпразничен трафик се чака през днешния ден на автомагистралите „ Хемус” и „ Тракия”, на изходите на София, както и на интернационалния път Е-79. По данни на „ Пътна полиция” за Коледа единствено от столицата към разнообразни елементи на страната поемат над 300 000 автомобила.

Към обяд в цялата страна придвижването по пътищата е умерено. Няма тапи или тапи, увериха от Министерство на вътрешните работи. Спокойно е и на граничните пунктове. По-интензивен е единствено трафикът на „ Капитан Андреево”.

Трафикът в София също е относително спокоен.

Засега на изходите на столицата придвижването е обикновено. Натоварване има само по Околовръстното от кръговото на „ Младост 4” в посока излаз, където се контролира със сили на „ Пътна полиция”, изясни Любомир Костадинов от „ Пътна полиция”.

--> „ Работи системата за центъра за контролиране на трафика и от там посредством наши сигнали без сили на „ Пътна полиция” съумяваме да го овладеем, само че в случай че се натовари още, ще влезем и ще регулираме”, увери той.

Интензивен е трафикът по пътя към Банско и „ Кулата”.

В празничните дни ще се вършат и засилени инспекции на водачите за алкохол и опиати.

Ще има патрули в дребните обитаеми места, изключително на 24 и 25 декември. Около огромните молове също ще има екипи, които ще вършат инспекции.

--> От пътната организация обявиха, че са спрели всички поправки на огромните автомагистрали, тъй че да не затрудняват придвижването по празниците.

От там пътната полиция поучават водачите да съблюдават по-голяма отдалеченост и да карат със съобразена скорост.

Източник: btvnovinite.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР