Защитникът на Барселона Жерард Пике не завърши по най-добрия възможен

...

Пике не записа минути в последния си мач заради спор със съдията и червен картон

Защитникът на Барселона Жерард Пике не приключи по най-хубавия вероятен метод кариерата си. В последния си мач с екипа на каталунците той не записа нито минута на терена, откакто си изкара червен картон за спор със съдията.

Това се случи на полувремето на дуела сред Осасуна и Барса от 14-ия кръг на Ла Лига. Тогава каталунците губеха с 0:1 и бяха останали с човек по-малко на терена, откакто реферът Хесус Хил сподели два жълти и червен картон на Роберт Левандовски. Всички в Барса бяха изнервени от обстановката, само че наподобява Пике не е сдържал страстите си и на полувремето е нападнал вербално рефера, който пък не се е поколебал да му покаже пряк червен картон.

Така 35-годишният бранител не получи опция да се появи в игра през второто полувреме и да запише най-малко няколко минути в последния мач в кариерата си. Както е известно, той преди дни изненадващо разгласи, че стопира с футбола.