Защитаващият трофея си тим на Берое (Стара Загора) разгроми Шампион

...

Берое срещу Монтана 2003 на финала за Купата на България за жени

Защитаващият трофея си отбор на Берое (Стара Загора) разгроми Шампион 2006 (София) с 56 точки разлика - 83:27 (23:4, 13:7, 18:7, 29:9) и се класира за финала на шампионата за Купата на България по баскетбол за дами. Финалната четворка на конкуренцията се организира в столичната зала "Триадица ".

Старозагорки започнаха дуела със серия от 13:0 и преобладаваха до края. На почивката Берое водеше с 36:11, а преди финалните 10 минути имаше преднина от 54:18.

В последната четвърт възпитаничките на Татяна Гатева направиха серия от 19:0, завоюваха с 29:9 и стигнаха до крайния триумф с 83:27.

За Берое в игра влязоха всичките 12 баскетболисти и се разписаха, като единствено две състезателки останаха на терена повече от 20 минути. Преслава Колева беше най-резултатна с 15 точки за 20 минути, 13 точки и 9 битки добави Сара Буут, а с 10 точки приключи Стефани Пендова.

За столичанки най-полезна беше Микаела Дамянова с 10 точки и 6 битки. Баскетболистките на Шампион 2006 вкараха единствено 18% от стрелбите си през днешния ден.

Така Берое ще спори за трофея с Монтана 2003 за четвърта поредна година, а в мача за бронза един против различен излизат Славия и Шампион 2006.

Финалът и срещата за третото място са на следващия ден в зала "Триадица ".
function showNative(obj) { setTimeout(function () { if ($( ".suggested-news " ).length > 0) { var nativeAdNumber = $(`.suggested-news`).children().length; var movedFirstRowArticle; var nativeAdd = $(`` + `` + `` + `` + `