Защитаващият титлата си Сергей Устюгов може да не участва в

...

Сергей Устюгов може да не участва в последните два етапа от Тур дьо Ски

Защитаващият купата си Сергей Устюгов може да не взе участие в последните два стадия от веригата по ски-бягане " Тур дьо Ски " поради проблеми с гърба. Това заяви старши треньорът на съветския тим Маркус Крамер.

В четвъртък в всеобщия старт в немския зимен център Оберстдорф Устюгов зае 28-о място, откакто няколко пъти падна в хода на надпреварата.

В общото класиране за веригата отпред е Дарио Колоня (Швейцария) с време 1:42.13.1 час. Устюгов е втори с пасив от 53 секунди.

A post shared by FIS Cross-Country World Cup (@fiscrosscountry) on Jan 4, 2018 at 4:34am PST

" Вчерашното съревнование не беше почтено, това беше лотария. На " Тур дьо Ски " всичко е решено, Колоня е победител. При едно от паданията Устюгов получи контузия на гърба. Не желаеме да рискуваме, дали той ще взе участие в събота ще решим в последния миг ", сподели Крамер.

В събота в италианския зимен център Вал ди Фиеме следва общ старт типичен жанр за мъже и дами. Много етапното съревнование " Тур дьо Ски " приключва на 7 януари.