Защитаващият титлата си Реал Мадрид постигна заслужена победа с 2:0

...

Лос бланкос този път не се затрудниха с лондончани и гледат смело към следващата фаза

Efbet2023 Horizontal
Защитаващият купата си Реал Мадрид реализира заслужена победа с 2:0 над Челси на “ Сантияго Бернабеу ” в първи мач от четвъртфиналите в Шампионската лига и след седмица ще гостува в Лондон в ролята си на любимец за продължение напред. Карим Бензема означи първия гол в 21-вата минута. Това бе дуел номер 130 за нападателя с екипа на отбора в най-силната клубна конкуренция. Така той се изравни с именития Раул Гонсалес на второто място в тази ранглиста, а пред тях е само друга клубна легенда - Икер Касийяс със 150 дуела.Влезлият като резервата Марко Асенсио удвои в 74-тата, откакто испанците имаха и преимуществото да играят с човек повече от 59-ата минута, когато с пряк червен картон бе отхвърлен Бен Чилуел, поради нарушаване против Родриго.На полуфиналите крайният победител от тази двойка ще спори с Манчестър Сити или Байерн (Мюнхен), където тимът на Пеп Гуардиола разполага с още по-солидна преднина от три попадения. Сблъсъкът в Мадрид бе борба сред последните два първенеца в шампионата, само че пък на терена се видя голямата разлика сред тях през този сезон. Срещата реванш е на 18-ти април на " Стамфорд Бридж ".