Защитаващият титлата си Бяла надделя над Търновград с 41:34 (23:15)

...

Бяла лидер, Сливница догонва на зимната пауза в женския хандбал

Защитаващият купата си Бяла надви над Търновград с 41:34 (23:15) като посетител в срещата от седмия кръг на женското хандбално състезание. Мачът беше финален от конкуренцията за календарната  година.

Така шампионките ще зимуват на върха в подреждането с 12 точки.

По-рано през днешния ден Етър 64 надви над гостуващия Сливница с 44:34 (20:20) и с 11 точки заема второто място.

След оспорвано първо  полувреме " виолетовите " поеха контрола върху  срещата със серия от пет следващи гола, с която дръпнаха с 27:22 в 38-ата минута, а по-късно направиха нова поредност от пет попадения,  с цел да усилят задатъка си 32:23  малко преди средата на втората част. Десет минути преди края Етър към този момент водеше с 37:25, с което дефинитивно реши нещата в своя изгода.

Мария Спиридонова се разписа 10 пъти за победителките, Даниела Стефанова добави 8 гола, а Миглена Христова способства със 7.

Габриела Георгиева със 7 попадения беше най-резултатна за Сливница, който приключи годината със седем загуби и на последното място без актив.

Вицешампионът Сливница завоюва против новака в елита Васил Левски (Нови Пазар) с 26:19 (14:10) като хазаин и ще зимува на третото място с 10 точки.

Новосформираният клуб Търновград е четвърти със 7 точки, а  Васил Левски е пети с 2 точки.