Защитата спада до 25 на сто след три месеца от

...
Защитата спада до 25 на сто след три месеца от
Коментари Харесай

Проф. Шахин: Хората с трета доза ваксина могат да се заразят...

Защитата спада до 25 на 100 след три месеца от бустера

" Едно скорошно изследване в Германия оповестява за доста бързо понижаване на ефикасността даже след третата доза ваксина, което демонстрира, че отбраната против Омикрон е спаднала до 25 % след три месеца от бустер дозата ". Това съобщи основният изпълнителен шеф на Бионтек, проф. доктор Угур Шахин, пред вестник Le Monde по отношение на новия вид на Covid-19, Омикрон.

Учени в целия свят работят интензивно за изясняване на степента на инфекциозност и признаците при случаите на Омикрон, които до момента е открит в най-малко 89 страни.

Най-тревожният проблем обаче е способността на този вид да заобикаля имунизациите.

Проф. Шахин декларира, че е убеден в успеваемостта на имунизацията на Пфайзер-Бионтек. „ Данните от действителния живот от Англия и Южна Африка ни дават успокояваща информация “, съобщи той.

Миналата седмица водещата частна здравноосигурителна компания в Южна Африка, и Министерството на здравеопазването в Обединеното кралство, показаха своите разбори на ранното разпространяване на Омикрон.

Предварителните данни от Обединеното кралство демонстрират резултатност от към 70 % след третата доза и към 20 % до 40 % след втората доза. Ново моделиране от Imperial College London допуска, че след втората доза ваксина, отбраната против Омикрон е паднала под 20 %.

Шахин добави: „ Южноафриканците имат сходни наблюдения. Данните демонстрират, че след две дози има 70 % отбрана против Омикрон, като са избегнати тежките форми на Covid-19.

От друга страна, едно скорошно изследване в Германия оповестява за доста бързо понижаване на ефикасността даже след третата доза ваксина. Атова демонстрира, че отбраната против Омикрон е спаднала до 25 % след три месеца от бустер дозата.

" С течение на времето ще има загуба на резултатност против Омикрон, сподели Шахин. Това е много евентуално. Хората с трета доза ваксина могат да се заразят с Омикрон. "

Очевидно е, че сме надалеч от 95 % успеваемост, която постигнахме против истинската версия на Covid-19 вируса. Но след третата инжекция наподобява, че нашата ваксина обезпечава 70 или 75 % отбрана против всички разновидности. Това е добър резултат за една ваксина като цяло. Също по този начин мисля, че всички имунизирани са предпазени от съществено заболяване и хоспитализация. Но евентуално ще се наложи 3 месеца след бустерната доза, и четвърта доза, до момента в който ние преработим имунизацията, с цел да е по-ефикасна против този вид. ", акцентира изпълнителия шеф на Бионтек.
Източник: marica.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР