Засега успяваме да платим задълженията си, но не е ясно

...
Засега успяваме да платим задълженията си, но не е ясно
Коментари Харесай

Ще останат ли училищата без отопление?

Засега съумяваме да платим отговорностите си, само че не е ясно какво ще се случва. През януари месец ще платим двойно повече спрямо декември - към 10 000 лева Това съобщи Нели Костова, шеф на 32 СУ “Св. Климент Охридски”, в студиото на Българска национална телевизия.

По думите ѝ сметките се заплащат, с помощта на направените на икономии: “Това, от което ще се лишим е възобновяване на материално-техническата база. Няма да се реализира оптимално добре образователният развой. Ще спестяваме от консумативи - хартия, тонер. Няма по какъв начин да се случват спешни и планувани реформи”.

Костова сподели, че към момента учебните заведения не знаят с какъв бюджет ще разполагат. Директорката съобщи, че няма по какъв начин да не се отоплява постройката на учебно заведение, даже когато има паралелки под карантина, тъй като други учат. От друга страна, разноските се усилват, тъй като би трябвало да се проветрява, съгласно ограниченията против ковид.

Тя изрази вяра ваканцията да усъвършенства обстановката с COVID-19.

“Аз съм уверена, че учителите съумяха д предадат материала. Друг е въпросът дали учениците са го възприели по време на онлайн образованието. При отдалеченото образование мотивацията спада”, приключи шефът.
Източник: novini.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР