Дондуков 2 отговори на Борисов: Румен Радев и Илияна Йотова ще присъстват на откриването на 51-ото Народно събрание
Заседанието ще стартира от 10.00 часа на 11 ноември
Държавният глава Румен Радев и вицепрезидентът Илияна Йотова ще участват на откриването на 51-ото Народно заседание, оповестява прессекретариатът на президентството.
Заседанието ще стартира от 10.00 часа на 11 ноември.
Официалното известие от „ Дондуков 2 “ идва единствено часове откакто водачът на ГЕРБ Бойко Борисов – първата политическа мощ на изборите на 27 октомври, прикани за опрощение вицето на Радев Илияна Йотова, която дефинира избора на това Народно събрание като нелегитимен. В противоположен случай трябвало Румен Радев да отдръпна Указа за насрочване на съвещанието.
" Вицепрезидентът сподели, че изборът на този парламент е нелегитимен, което значи, че и всичките решения са такива. Излиза, че единствено президентските избори са почтени и транспарантни, откакто са нелегитимни съгласно тях, за какво тогава в понеделник ще се събираме да се кълнем ", пита Борисов. " Очаквам вицепрезидентът Йотова да се извини или президентът да отдръпна Указа, с който свика съвещанието на 51-ото Народно събрание ", добави той.
Коментар в този дух водачът на ГЕРБ направи два пъти по време на националното заседание на партията.
Източник: flagman.bg
КОМЕНТАРИ




