Мистерия в Стара Загора – без пари от Годой в отчета на Берое
Заралии оповестиха загуба от 2,3 милиона лв. за 2025 година
Черните облаци, надвиснали над Берое при Ернан Банато, се сгъстяват, като бурята е съвсем неизбежна. Вчера изплува забавна детайлност от Годишния финансов доклад (ГФО) на заралии за 2025-а. Фенове на зелено-белите сигнализират, че клубът не е записал писмено никакви доходи от прехвърляния на играчи за предходната година. А както е известно, през август 2025-а Берое разгласи, че е продал голмайстора си Сантиаго Годой в ЦСКА. И тук разумно изниква въпросът: Къде са парите от аржентинеца? За разлика от предходни години, в ГФО за 2025-а няма рубрика „ Приходи от прехвърляния “. Няма също по този начин и приходи от продажба на нематериални активи. Няма парични потоци от прехвърляния. Няма облага от такива.
За съпоставяне в доклада за 2024 година в графата „ права на играчи “ е записана сумата 1 577 000 лева, а за предходната е „ нула “. Активът „ права на играчи “ е липсващ, само че няма нито лев регистриран доход от продажба. А такава на Годой в ЦСКА бе оповестена. По формалните документи на клуба Берое няма нито лев трансферен доход през 2024–2025 година След като Годой е състезател на ЦСКА от август месец 2025 година, допустимо ли е той да е подписал като свободен сътрудник? Кой е виновен за пропуснатите финансови приходи за Берое? Все въпроси, на които последователите чакат отговори.
Иначе, от ГФО за 2025-а излиза наяве, че клубът завършва годината с 2.317 млн. лева загуба, което е троен растеж по отношение на 2024 година, когато тя е била „ единствено “ 0.760 млн. лева Натрупаните загуби към този момент доближават 9.769 млн. лева, а пасивите надвишават активите с 4.109 млн. лева Тоест положение на свръхзадлъжнялост.
Бъдещето на Банато под Аязмото към този момент е сложено на карта!
Черните облаци, надвиснали над Берое при Ернан Банато, се сгъстяват, като бурята е съвсем неизбежна. Вчера изплува забавна детайлност от Годишния финансов доклад (ГФО) на заралии за 2025-а. Фенове на зелено-белите сигнализират, че клубът не е записал писмено никакви доходи от прехвърляния на играчи за предходната година. А както е известно, през август 2025-а Берое разгласи, че е продал голмайстора си Сантиаго Годой в ЦСКА. И тук разумно изниква въпросът: Къде са парите от аржентинеца? За разлика от предходни години, в ГФО за 2025-а няма рубрика „ Приходи от прехвърляния “. Няма също по този начин и приходи от продажба на нематериални активи. Няма парични потоци от прехвърляния. Няма облага от такива.
За съпоставяне в доклада за 2024 година в графата „ права на играчи “ е записана сумата 1 577 000 лева, а за предходната е „ нула “. Активът „ права на играчи “ е липсващ, само че няма нито лев регистриран доход от продажба. А такава на Годой в ЦСКА бе оповестена. По формалните документи на клуба Берое няма нито лев трансферен доход през 2024–2025 година След като Годой е състезател на ЦСКА от август месец 2025 година, допустимо ли е той да е подписал като свободен сътрудник? Кой е виновен за пропуснатите финансови приходи за Берое? Все въпроси, на които последователите чакат отговори.
Иначе, от ГФО за 2025-а излиза наяве, че клубът завършва годината с 2.317 млн. лева загуба, което е троен растеж по отношение на 2024 година, когато тя е била „ единствено “ 0.760 млн. лева Натрупаните загуби към този момент доближават 9.769 млн. лева, а пасивите надвишават активите с 4.109 млн. лева Тоест положение на свръхзадлъжнялост.
Бъдещето на Банато под Аязмото към този момент е сложено на карта!
Източник: novsport.com
КОМЕНТАРИ




