Започва ремонт на нагънатия на вълни участък между Чирпан и

...
Започва ремонт на нагънатия на вълни участък между Чирпан и
Коментари Харесай

Край на мъките по магистрала "Тракия"! Ремонтират нагънатия участък между Чирпан и Стара Загора

Започва ремонт на нагънатия на талази сектор сред Чирпан и Стара Загора на автомагистрала "Тракия ". Пътуването по 52-километровата права бе призрачен сън за водачите, поради големите трапове и коловози. Поради тази причина скоростта там бе лимитирана на 90 км/ в продължение на цели три години.

Ремонтът потегля до дни и ще се прави на стадии. Това съобщи Иван Досев, член на Управителния съвет на организация "Пътна инфраструктура " (АПИ), пред Българска национална телевизия.

Ремонтът ще стартира с платното в посока София - Бургас и неговата планирана стойност ще бъде към 90 милиона лв..

Участъкът от двете платна от 38.6 км, от 171 до 210 км на аутобана, беше построен в интервала 2003 - 2007 година от "Джойинт Венчър Рануей " АД с реализатор "Пи Ес Ай " Стара Загора за 104.7 млн. лева с Данък добавена стойност.

Сега ремонтът се разпорежда на пътноподдържащата компания на автомагистрала "Тракия " - държавната "Автомагистрали ". В момента тя е ангажирана с построяването на автомагистрала "Хемус ", ремонтите на виадуктите по автомагистралите и тунел "Витиня ", укрепването на свлачища.

Първоначалната концепция за ремонта на сектора сред Чирпан и Стара Загора беше да стартира през втората половина на септември и да бъде изработен за 3 месеца, само че за жалост това не може да стане и по тази причина ще се прави на стадии, сподели Иван Досев.

Заради огромния размер от строителни работи и за улеснение на водачите, с цел да не се затваря целият сектор за дълготрайно време, ремонтните действия на автомагистралата ще се правят поетапно, на по-малки сектори и ще се постараем да ги правим за малко време, добави той. Посочи, че строителите са добре готови с нужните инертни материали и асфалтови бази.

Източник: blitz.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР