записа минимална победа с 1:0 над Гранада в двубой от

...

Пестелива победа закотви Реал Мадрид на върха в Испания

записа минимална победа с 1:0 над Гранада в дуел от 23-тия кръг на испанската Ла Лига. Карло Анчелоти беше без много от водачите си, само че все пак " лос бланкос " владееха срещата и насочиха цели 24 удара към вратата на противника.
Първата заплаха в мача обаче пристигна от гостите. Антонио Пуертас в 4-ата минута насочи рисков удар, който беше избавен от Тибо Куртоа. Първото полувреме беше равностойно, само че Реал не съумя да сътвори нищо рисково.
През втората част момчетата на Карло Анчелоти се разсъниха и подложиха противника на сериозен напън. В 61-ата минута Марко Асенсио стреля рисково и вратарят Максимиано избави. Все отново в 74-ата минута Асенсио се разписа, като стреля от границата на наказателното поле и донесе триумфа на Реал.
В 83-ата минута Асенсио можеше да вкара и втори гол, само че Максимиано извади удара му.
С успеха Реал Мадрид към този момент има 53 точки и е на върха в Ла Лига. Гранада има 24 и е на 16-то място.
Източник: sportlive.bg