Запътилият се към по-горната група тим на Сокол Бенковски записа

...

Соколите от Бенковски продължават победната си серия

Запътилият се към по-горната група отбор на Сокол Бенковски записа поредна победа. Този път " соколите " се постановиха с 2:0 над ФК Спортист 13. Двубоят за следващ път се трансформира в празник за жителите на столичния квартал Бенковски. Часове преди срещата най-верните почитатели бяха заели места на стадиона, обсъждайки настоящи тематики освен от футбола, само че и от политиката. Задължителната скара за сходни мачове, работеше на цялостни обороти. Пред погледа на финансовите си благодетели, домакините имаха цялостен превес още през цялото време на мача. Гостите бяха избрали тактичност единствено на контраатаки, което затрудняваше футболистите на Сокол. Въпреки това обаче, те сътвориха няколко положения, които бяха избавени от стража на гостите.
Веднага след почивката  Сокол откри още с първата си офанзива. Георги Михайлов бе най-съобразителен и засече центриране от дясно. Натискът на домакините продължи и в 65-ата минута се стигна до второ попадение. Негов създател бе Никола Галчев, който елегантно прокара топката около вратаря на Спортист. До края на мача домакините сътвориха още няколко положения, само че до трети гол на се стигна, макар виковете на почитателите на Сокол.
Така след тази поредна победа отборът на Сокол Бенковски е преди всичко с 40 точки, колкото има и Спартак 1933.