Западните страни тихо се подготвят за война с Владимир Путин,

...
Западните страни тихо се подготвят за война с Владимир Путин,
Коментари Харесай

НАТО тихо се подготвя за война с Путин

Западните страни безшумно се приготвят за война с Владимир Путин, очаквайки допустима офанзива от Русия до няколко години, написа Newsweek. Русия се готви за война със Запада, предизвести неотдавна немското външно разузнаване. Но е малко евентуално това да е широкомащабно нахлуване на територията на НАТО. Москва може да избере лимитирано навлизане или усилване на тактиката си за хибридна война, с цел да ревизира реакцията на страните-членки на алианса.
 
Има голям брой благоприятни условия за Русия да тества сплотеността на алианса, в това число лимитирано присвояване на земя, предизвестяват специалисти. Неотложността към този момент е явна от висши военни и политически чиновници. Андрюс Кубилюс, комисарят по защитата на Европейския съюз, сподели през септември, че министрите на защитата и командирите на НАТО са " съгласни, че (руският президент) Владимир Путин може да бъде подготвен за борба с НАТО и Европейски Съюз след шест до осем години ".
 
Службата за външно разузнаване на Естония предизвести през февруари, че НАТО " може да се изправи пред всеобща войска от руски вид през идващото десетилетие ", в случай че Русия сполучливо реформира своята войска.
" Ако приемем тези оценки съществено, това е времето, с цел да се подготвим вярно и то е малко ", сподели Кубилюс пред организация " Ройтерс ". " Това значи, че би трябвало да вземаме бързи и амбициозни решения ”, уточни той. Основният катализатор е пълномащабното навлизане на Русия в Украйна, което накара Швеция и Финландия да се откажат от дългогодишната си политика на необвързаност и да се причислят към НАТО.

Длъжностни лица и специалисти като цяло чакат новата администрация на новоизбрания президент Доналд Тръмп да удвои натиска върху Европа да усили в допълнение военните разноски. Предприятията " би трябвало да бъдат готови за боен сюжет и надлежно да поправят своите индустриални и дистрибуторски линии ", зоват военни специалисти като Роб Бауер.
 
Германия стартира да изготвя проекти за това по какъв начин Берлин ще отбрани значими здания и уреди при положение на нахлуване и по какъв начин Германия ще бъде канал за стотици хиляди бойци, които се насочват на изток, написа FAZ.
Трите балтийски страни Латвия, Литва и Естония подписаха съглашение през януари тази година за усилване на отбраната по сухопътните си граници с Русия и Беларус. Вилнюс сподели, че е сложил мини и други отбрани против танкове и бронирани транспортни средства.
 
Полша пък стартира построяването на това, което назова своя " Източен щит ", струващо над 2,5 милиарда $ и разказано от Варшава като " най-голямата интервенция за подсилване на източната граница на Полша, източния фланг на НАТО от 1945 година "
 
Инвестициите на Полша са композиция от създаване както на отбранителни, по този начин и на нападателни качества, предопределени да възпират Русия, като я убедят, че всяка офанзива няма да успее да реализира задачите си и ще има доста висока цена.
 
Подготовката не е единствено военна, само че и гражданска. В средата на ноември най-новият член на НАТО, Швеция, разгласява листовка, в която се споделя, че оказва помощ на жителите на страната " да се научат по какъв начин да се приготвят и да работят при положение на рецесия или война ". Финландия има обществено налични управления за това по какъв начин се приготвя за " най-лошата допустима опасност, войната ".
 
Норвегия също разгласява листовка за това по какъв начин да се оправят с " рискови метеорологични условия, пандемии, злополуки, бойкот – и в най-лошия случай военни дейности ". Европа има продължителен дефицит на противовъздушна защита, макар че военни и политически чиновници не дават детайлности. През януари балтийските страни също подчертаха нуждата да изградят въздушна защита на НАТО на източния фланг.
 
Докато Полша, балтийските страни, Финландия и Швеция, както и Румъния, която граничи със Западна Украйна, са нараснали доста вложенията в защитата, Западна Европа изостава. Неслучайно най-големите нараствания на разноските за защита в НАТО идват от тези, които са най-близо до Русия. Страните в алианса търсят по какъв начин да подобрят интегрираните качества на НАТО за въздушна и противоракетна защита, извличайки поучения от ударите на Русия против Украйна.
Източник: zonanews.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР