Западът не трябва да приема, че Китай изостава от САЩ

...
Западът не трябва да приема, че Китай изостава от САЩ
Коментари Харесай

Президентът на Microsoft: Китай догонва Запада по отношение на технологиите

Западът не би трябвало да приема, че Китай изостава от Съединени американски щати и Европа в софтуерното развиване, предизвестиха президентът и заместник-председателят на Microsoft Брад Смит, представен от.

Напрежението сред Съединени американски щати и Китай през последните няколко години се концентрира върху борбата сред страните за софтуерно превъзходство, кулминирайки в набор от надзор върху износа на сериозни технологии. В края на предходната година китайската Huawei изненада пазара с стартирането на смарт телефон, чиито прегледи демонстрират скорости на евакуиране, присъщи за 5G, което провокира спекулации за явен пробив в областта на модерните чипове макар софтуерните наказания на Съединени американски щати.

Говорейки на софтуерната конференция Web Summit в Лисабон, Португалия, Брад Смит от Microsoft сподели пред Си Ен Би Си, че „ в доста връзки “ Китай е покрай или даже наваксва в областта на технологиите.
Източник: manager.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР