Заместник-министър проф. д-р Иван Палигоров участва от името на страната

...
Заместник-министър проф. д-р Иван Палигоров участва от името на страната
Коментари Харесай

България подписа Декларацията на министрите от Десетата конференция „Горите на Европа“

Заместник-министър проф. доктор Иван Палигоров взе участие от името на страната ни на влиятелния конгрес

Заместник-министърът на земеделието и храните проф. доктор Иван Палигоров взе присъединяване в Десетата министерска конференция „ ГОРИТЕ НА ЕВРОПА " (FOREST EUROPE), която се организира в Стокхолм, Кралство Швеция в интервала 2-3 юни 2026 година Конференцията на министрите е най-високият политически конгрес за разискване на проблемите на горите и горското стопанство в пан-европейския район и има за цел да реализира политически съглашения за стратегическа рамка за продължение на работата във връзка с стабилно ръководство на горите в Европа за бъдещия четиригодишен интервал. Конференцията повдигна въпроси с значимо политическо значение, като акомодацията към климатичните промени, справяне с рисковете от пожари, потребление на дървения материал в строителството, бъдещето на работната мощ в горите, както и политическите принадлежности за гарантиране и финансиране на биоразнообразието и ролята на горите в цялостния геополитически подтекст. Представени бяха основни констатации от Доклада за положението на горите в Европа 2025 година

Декларацията на министрите от Стокхолм под надпис „ Устойчиви гори за устойчиви общества " бе подписана от 31 страни по процеса и ЕК. Документът е резултат на обстойни договаряния, експертни разбори и оценки, осъществени в границите на процеса, предхождащ форума на високо ниво и има политически и декларативен темперамент. Декларацията е отворена за присъединение и сключване и от останалите страни по процеса. Делегатите одобриха с акламация кандидатурата на Албания за Председателство на " Горите на Европа " от 2027 година

Източник: cross.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР