Зам.-председателят на ПГ на ДПС Йордан Цонев и депутатът Хамид

...
Зам.-председателят на ПГ на ДПС Йордан Цонев и депутатът Хамид
Коментари Харесай

Йордан Цонев: От 10 дни всички наши активисти са атакувани по телефона

Зам.-председателят на ПГ на Движение за права и свободи Йордан Цонев и депутатът Хамид Хамид оповестиха, че изключените от парламентарната група на Движението са отправяли закани от етнически темперамент върху деятели на партията.

" От 10 дни всички наши деятели са атакувани по телефона. Всички те пристигнаха и ми споделиха, че са атакувани с тези: " Нашата партия ще им дадем на тях ли? На турците ли ще дадем партията? Кой ще си даде партията на турците на помаците и Турция? ", съобщи зам.-председателят на ПГ на Движение за права и свободи Йордан Цонев пред публицисти.

По думите му във конгрес " Аз поддържам Доган " във Фейсбук има " мека казано етнически апели, десетки, да не кажа стотици ".

Цонев заяви, че тормозят сътрудниците му с етнически претекстове.

По думите му, Джевдет Чакъров, Рамадан Аталай, Джейхан Ибрямов, които бяха изключени от парламентарната група на Движение за права и свободи, са отправяли закани по телефона и са размахвали етническата карта.

Хамид Хамид добави, че това не е филосифията на Движение за права и свободи, както и на създателя на партията Ахмед Доган. " Няма да позволим група деребеи, които се пробват да спасят личните си кожи, като употребяват него за заслон, а след това да употребяват етническата карта, единствено и единствено да останат още няколко месеца ", уточни той.

Хамид добави, че българските мюсюлмани виждат какво е направил Делян Пеевски.

Източник: epicenter.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР