Руски ракети унищожиха гражданско летище в западна Украйна
Залп от съветски ракети унищожиха в неделя гражданско летище във Виница , разгласи украинският президент Владимир Зеленски.
" Току-що бях осведомен за ракетен удар по Виница. Осем ракети... Летището беше изцяло разрушено " , сподели той. Няколко града и авиобази в Украйна бяха бомбардирани, обстрелвани или ударени с балистични ракети, откогато Русия стартира 11-дневната си инвазия.
Но Виница е в западната част на Украйна, в нейната южната част и надалеч от границите на Русия и Беларус. Това е регион, който е виждал по-малко такива удари .
Зеленски се възползва от опцията да възобнови настояването си западните сили да наложат неразрешена за полети зона над Украйна, с цел да предотвратят нови съветски офанзиви.
„ Повтаряме всеки ден: затворете небето над Украйна. Затворете за всички съветски ракети, за съветски бойни самолети, за всички техни терористи “, сподели той. „ Ако не го извършите, в случай че не ни дадете най-малко самолети, с цел да можем да се защитим, има единствено едно умозаключение: желаете да бъдем убити доста постепенно ”.
Източник: dariknews.bg
КОМЕНТАРИ




