Зала Младост“ отново бе пълна до краен предел, а атмосферата

...

Нефтохимик 2010 е близо до шампионската титла във волейбола след нов успех пред пълната зала Младост

Зала „ Младост “ още веднъж бе цялостна до краен лимит, а атмосферата бе подобаваща за заключителен дуел

Вицешампионите от Нефтохимик 2010 (Бургас) поведоха с 2:0 победи във финалната серия в efbet Супер Волей. Воденият от Атанас Петров отбор се наложи над първенеца Хебър (Пазарджик) с 3:1 (25:23, 25:20, 16:25, 25:21) във втория заключителен мач посред им, изигран в зала " Младост ".

Следващият дуел е на 29 април (събота) в зала " Васил Левски " в Пазарджик. Играе се до три победи от пет мача. При триумф на Хебър четвъртата среща сред двата отбора ще се организира на 30 април (неделя).

Стартов състав:

Нефтохимик: Душан Лопар, Калоян Балабанов, Красимир Георгиев, Иван Станев, Матей Михайлович, Аксел Трухчев, Симеон Добрев - либеро (Мариян Наков, Любослав Телкийски, Ивайло Лалов, Тодор Димитров, Петър Бъчваров)

Хебър: Якопо Масари, Александър Туш, Виктор Йосифов, Тодор Алексиев, Джулио Саби, Теодор Салпаров - либеро (Илия Петков, Пламен Шекерджиев, Добромир Димитров, Трифон Лапков).

Зала „ Младост “ още веднъж бе цялостна до краен лимит, а атмосферата бе подобаваща за заключителен дуел. Разликата в мача пристигна главно от настроението, настройката за игра и физическата прохлада.

След невероятния триумф в първия мач, Нефтохимик сподели убеденост и непоклатимост. Подкрепяни от публиката в залата, домакините играха окрилено, играта им вървеше. Справиха се със мощния начален удар на противника, в същото време бяха демонстрирани доста положителни изяви в отбрана.

От своя страна тежката загубата в първия мач се отрази на Хебър. Гостите нямаха ден. В първите два гейма по-голямата част от детайлите не им се получаваха. Играха с доста персонални неточности и проблеми в посрещане. Третият гейм означи напредък и Хебър остана в мача, само че той не бе непокътнат. В четвъртата част гостите още веднъж се пропукаха, като останаха единствено с един извоюван гейм в срещата.

Вицешампионите потеглиха мощно изначало (4:1 и 6:2), след което противникът съумя да изравни след серия. Играта потегли равностойно след шестата точка, като се резервира по този начин доникъде на гейма. Момчетата на Атанас Петров набраха инерция, оформяйки преднина от три точки (16:13). " Тигрите " се приближиха на точка от домакините, само че Нефтохимик съумя да излезе от обстановката. Това се повтори няколко пъти, само че бургазлии демонстрираха непоклатимост и устояха, макар съпротивата на пазарджиклии, които съумяха да изравнят (23:23). Лидерът в постоянния сезон поведе в мача след сервис на Любослав Телкийски и последвала контраофанзива на Душан Лопар.

Двата тима бяха равностойни във втория гейм, само че след шестата точка състезателите на Атанас Петров поведоха (8:6). Разликата се резервира, макар мощния сервис на противника. В края на гейма (22:15) родният отличник понижи изоставането си на четири точки (18:22), само че не се случи нищо повече. Домакините завоюваха частта по-категорично, в сравнение с в миналата (25:20).

" Тигрите " започнаха стремително (3:0), само че началният удар на домакините изравни резултата (3:3). Пазарджиклии поведоха за 5:3, само че не съумяха да задържат разликата. Ситуацията се повтори при 9:7, след което два аса на Джулио Саби усилиха разликата. Старши треньорът на бургазлии прибегна до промяна - на мястото на Симеон Добрев се появи Ивайло Лалов. Гостите продължиха да диктуват ситуацията, домакините позволиха повече неточности. Пазарджиклии понижиха изоставането си на 1:2 гейма.

С равностойна игра стартира решителният четвърти гейм, след което вицешампионите взеха превес (6:3 и 7:4). Играта бе изравнена, само че момчетата на Атанас Петров още веднъж дръпнаха. Повтори се миналата обстановка, в идващите минути имаше амплитуди, битката бе за  всяка точка и всяка топка. Нефтохимик за следващ път взе нещата в свои ръце, съперникът обаче продължи мобилизирано. Битката край мрежата ставаше все по-ожесточена, само че бургазлии демонстрираха темперамент, както в първата среща, само че надвиха по-категорично. Така те поведоха с 2:0 триумфа в серията.

Най-резултатен бе Матей Михайлович с 16 точки (2 аса). 15 точки добави Аксел Трухчев (4 аса). За противника Джулио Саби приключи с 16 точки (3 аса), 10 точки осъществя Виктор Йосифов (2 аса, 4 блокади).

Източник: flagman.bg