Законът за бюджета за 2025 г. ще бъде с дефицит

...
Законът за бюджета за 2025 г. ще бъде с дефицит
Коментари Харесай

Данък подземни богатства заложен в проектобюджета за догодина

Законът за бюджета за 2025 година ще бъде с недостиг в границите на 3%, колкото е по Закона за обществените финанси. Това сподели на брифинг в Министерския съвет служебният вицепремиер и министър на финансите Людмила Петкова. 

„ Провеждаме срещи по отношение на набелязаните ограничения, както с работодателските и синдикални организации, и Сдружението на общините в Република България, по този начин и с част от политически партии в 51-вото Народно заседание. Това се наложи, защото при разбора на приходите и разноските за 2025 година беше открито, че разноските по настоящи политики и законодателство са с 18 милиарда лева повече, в сравнение с са приходите. Приходи, изчислени въз основата на макроикономически индикатори и настоящи политики. В тази връзка се наложи да бъдат набелязани ограничения във връзка с приходите и разноските, с цел да бъде показан бюджет с недостиг 3% “, сподели Петкова, представена от Българска телеграфна агенция. 

По думите ѝ част от приходните ограничения ще бъдат облагане на свръхпечалбите на банките, налог върху подземните благосъстояния, несъмнено нарастване на акцизите на тютюна, тютюневите произведения и алкохолните питиета, както и някои оферти, свързани с отпадане на понижените ставки. 
Източник: manager.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР