Закъсалият в Примера дивисион Атлетик Билбао си пое глътка въздух

...

Атлетик Билбао се съвзе след тежката серия

Закъсалият в Примера дивисион Атлетик Билбао си пое глътка въздух с най-малък домашен триумф с 1:0 против Севиля в среща от осмия кръг. Точен с първия си гол за клуба в елита беше юношата Микел Весга.

Преди тази среща баските бяха в неприятна серия - единствено точка от четири следващи мача и шест позволени попадения в последните два дуела, поради което бяха обратно в таблицата. Те обаче съумяха да надделеят, като и шансът беше на тяхна страна.

До гола на Весга в 43-ата минута гостите преобладаваха и принудиха набелязания от Реал Мадрид вратар Кепа Арисабалага да прави три значими спасявания. Две минути преди почивката обаче благополучен рикошет оказа помощ на Атлетик да излезе напред - 1:0.

След това Билбао заигра по-силно и същият този Весга удари греда. Отделно съдията подмина доста противоречива обстановка в наказателното поле на Севиля, при която Себастиен Коршия спря топката с ръка и дузпата изглеждаше разумно решение.
FINAL #AthleticSevillaFC 1-0

El primer gol de Mikel Vesga con el @AthleticClub en #LaLigaSantander deja los tres puntos en San Mamés. pic.twitter.com/iAC3rik8D3
— LaLiga (@LaLiga) October 14, 2017

За Севиля това е втора и загуба отборът съвсем несъмнено ще падне от второто място, което заема все още.

МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА

СТАТИСТИКА ОТ МАЧА

КЛАСИРАНЕ
Примера дивисион 8 кръг, събота 14 октомври  Атлетик Билбао 1:0краен резулат  Севиля