Захлаждането няма да е дълго, като цяло значителните валежи ще

...
Захлаждането няма да е дълго, като цяло значителните валежи ще
Коментари Харесай

НИМХ: Захлаждането няма да е продължително

Захлаждането няма да е дълго, като цяло забележителните превалявания ще продължат и през днешния ден. Август беше с по-високи температури от климатичните правила. Това съобщи в " Денят стартира " по Българска национална телевизия Анастасия Стойчева от Национален институт по метеорология и хидрология.
 
През миналата нощ са паднали по-значителни превалявания в Югоизточна България - до към 100 литра на кв. метър. Днес повече превалявания ще има в Южна и Източна България, разяснява Стойчева.
 
В идващите дни циклонът над страната ще се реалокира към Гърция, където ще има обилни превалявания. В Западна Европа температурите ще са високи, до момента в който на Балканите ще остане по-хладно.
 
У нас ще има по-силен вятър, в Сливен през днешния ден с пориви до 24 метра/секунда. В идващите дни доста бързо с изтеглянето на циклона на юг по черноморското крайбрежие облачността ще се раздра, само че няма да има ясно слънчево време, като цяло обаче ще става за плаж, разяснява Стойчева.
Източник: zonanews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР