Загубата на Манчестър Сити от Тотнъм приключи. Неговата защита на

...

Аке поддържа жива защитата на тройния трофей на Манчестър Сити, след като победи Тотнъм в ФА Къп

Загубата на Манчестър Сити от Тотнъм завърши. Неговата отбрана на требъл е доста жива.

Нейтън Аке означи в 88-ата минута, с цел да обезпечи победа с 1-0 в четвъртия кръг на ФА Къп в петък.

Защита първенецът Сити загуби всичките си предходни пет визити на стадион Тотнъм Хотспър и не съумя да означи. Изглеждаше като още една разочароваща нощ до късната интервенция на Аке.

Дори тогава VAR трябваше да удостовери гола, откакто играчите на Спърс се оплакаха, че вратарят Гулиелмо Викарио беше фаулиран от Рубен Диас, преди Аке да вкара гол след корнер.

„ Ние се доверихме на метода, по който играхме, създадохме голям брой положения и имахме вярата, че ще продължим напред, макар че не вкарвахме “, сподели Аке. „ Мислех, че в никакъв случай няма да пристигна. “

Победата означаваше, че отбраната на Сити на неговия требъл за трофея остана непокътната след спечелването на Висшата лига, Шампионската лига и Купата на Англия предишния сезон.