Дърво се стовари върху две коли в центъра на София
Задава се нова рецесия с боклука
Дърво е паднало върху две коли в центъра на София, в региона на 38 ОУ " Васил Априлов " и ул. " Шейново ", оповестиха от Главна дирекция " Пожарна сигурност и отбрана на популацията " (ГДПБЗН).
За случая е обявено минути след среднощ. Екип на 1-ва Районна работа " Пожарна сигурност и отбрана на популацията (ПБЗН) е дошъл, с цел да среже дървото. Тази заран чиновници на дирекция " Аварийна помощ и предварителна защита " при Столична са пристигнали да разчистят терена, заяви Българска национална телевизия.
Според информацията, настояща към 6:00 ч., в пожарната за София са подадени общо 21 сигнала, 19 от които са за паднали дървета, а два - за отводняване.
Проблемът с боклука в София сякаш беше решен, само че в действителност не е - задава се нова рецесия в проблематичната Зона 3 - регионите Изгрев, Подуяне и Слатина, освен това в летните месеци. При огромните горещини неизвозените боклуци крият и доста опасности за хората, живеещи в тези региони. Още по-голям проблем се обрисува в регион Изгрев, където от 1 юли кметът декларира, че стопира да чисти.
Определено имаме сериозен проблем в Зона 3, удостовери пред БНР Борис Бонев - ръководител на групата на " Спаси София " в Столичния общински съвет.
Дърво е паднало върху две коли в центъра на София, в региона на 38 ОУ " Васил Априлов " и ул. " Шейново ", оповестиха от Главна дирекция " Пожарна сигурност и отбрана на популацията " (ГДПБЗН).
За случая е обявено минути след среднощ. Екип на 1-ва Районна работа " Пожарна сигурност и отбрана на популацията (ПБЗН) е дошъл, с цел да среже дървото. Тази заран чиновници на дирекция " Аварийна помощ и предварителна защита " при Столична са пристигнали да разчистят терена, заяви Българска национална телевизия.
Според информацията, настояща към 6:00 ч., в пожарната за София са подадени общо 21 сигнала, 19 от които са за паднали дървета, а два - за отводняване.
Проблемът с боклука в София сякаш беше решен, само че в действителност не е - задава се нова рецесия в проблематичната Зона 3 - регионите Изгрев, Подуяне и Слатина, освен това в летните месеци. При огромните горещини неизвозените боклуци крият и доста опасности за хората, живеещи в тези региони. Още по-голям проблем се обрисува в регион Изгрев, където от 1 юли кметът декларира, че стопира да чисти.
Определено имаме сериозен проблем в Зона 3, удостовери пред БНР Борис Бонев - ръководител на групата на " Спаси София " в Столичния общински съвет.
Източник: dnesplus.bg
КОМЕНТАРИ




