33-ма задържани, а повече от 600 проверени след смъртта на наркозависимия мъж в Ботевград
Задържани са 33-ма, а повече от 600 са тестваните лица при почнала полицейска интервенция след гибелта на млад мъж в Ботевград. Това сподели министърът на вътрешните работи Даниел Митов в предаването „ На фокус “ по Нова телевизия. Преди дни поданици на Ботевград стачкуваха поради гибелта на мъжа и поради неналичието на ефикасни ограничения против разпространяването на опиати в техния квартал. Това, което би трябвало да се направи от полицията, ще бъде направено, увери министър Митов и уточни, че целият престъпен контингент ще бъде освен профилактиран, а и ще бъдат взети строги ограничения.
Не знаем дали става дума за фентанил, би трябвало да бъде открито, сподели още министър Даниел Митов в отговор на въпрос дали в града се продава веществото. Фентанилът е доста рисково вещество, което, примесено с различен опиат или предозирано, може да аргументи гибел.
Министър Митов изрази убеждението си, че полицията бързо ще се оправи с събитията, както и че локалните хора виждат работата на служителите на реда на място. По думите му в продължение на доста време не са взимани ограничения. Сега събираме парченцата, на нещо, което е било зле ръководено през годините, разяснява министърът.
По времето на Бойко Рашков и Иван Демерджиев като министри са хванати в страната по-малко от 15 кг кокаин, сподели още министър Митов и уточни, че в този момент за осем месеца са хванати близо 400 кг кокаин. Мога да кажа, че тогава нищо не е правено или е имало " чадър " върху контрабандата и пазара на кокаин в България, добави той.
На 2 септември от Министерство на вътрешните работи оповестиха, че се подхващат спомагателни ограничения за сигурност на територията на община Ботевград поради зародило предходния ден напрежение измежду поданици на ромската общественост и във връзка със гибелта на наркозависим мъж.




