Задържаха мъж ранил полицай и оказал съпротива на униформените в

...
Задържаха мъж ранил полицай и оказал съпротива на униформените в
Коментари Харесай

Задържаха мъж ранил полицай в Плевен

Задържаха мъж ранил служител на реда и оказал опозиция на униформените в град Плевен. Това оповестиха от пресцентъра на Министерство на вътрешните работи.

На 25 октомври 2017 година в 18:05 часа в ОДМВР-Плевен е получен сигнал за лице във очевидно нетрезво положение, ръководещ лек автомобил.

Незабавно на място е изпратен и е открит лидерът и автомобилът. При опит от страна на чиновниците, за определяне на самоличността и инспекция на документите на МПС и водача, нарушителят отхвърля да ги даде. Отказва да бъде пробван за приложимост на алкохол с техническо средство, става нападателен, като насочва обиди, псува чиновниците и ги заплашва. При задържането оказва опозиция. Установен е като 58-годишен от Плевен.

Транспортиран е в незабавен кабинет на УМБАЛ "Д-р Георги Странски "-Плевен за медицински обзор и предоставяне на кръвна проба. При събаряне на белезниците му за взимане на кръвна проба и сключване на нужните медицински документи, мъжът се обръща, като хваща с лява ръка през врата полицейски чиновник. С дясната ръка му нанася юмручен удар в лицето.

При опит да бъде укротен и да му бъдат сложени белезници той продължава да оказва гневна опозиция. Задържан е за 24 часа по Закона за Министерство на вътрешните работи. Пострадалият чиновник е прегледан и обработен от екип на незабавен кабинет, освидетелстван от правосъден доктор и освободен.

Продължава работа проверяващ служител на реда.
Източник: novini.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР