Забраната за свободно къмпингуване е противоконституционна. Насочете глобите към нарушителите,

...
Забраната за свободно къмпингуване е противоконституционна. Насочете глобите към нарушителите,
Коментари Харесай

Да запазим Корал: Забраната за свободно къмпингуване е противоконституционна

Забраната за свободно къмпингуване е противоконституционна. Насочете санкциите към нарушителите, а не към пазителите . За това приканва Мирослава Петрова от гражданската организация " Да запазим Корал " в отворено писмо, изпратено до ръководителя на парламентарната комисия по районна политика, благоустройство и локално самоуправление Искрен Веселинов.
Поводът за недоволството са опитите за изменение и допълнение на Закона за устройството на Черноморското крайбрежие (ЗУЧК), в които се предлага да се усилят наказванията за палатки, сложени върху дюните, и в същото време да отпадне възбраната за строителство върху тях.
От " Да запазим Корал " упорстват Веселинов да не поддържа " превратните противоконституционни членове и алинеи от бъдещия закон ", като не допусне те да се гласоподават. " Този Ваш акт ще даде път свястно и умело да се отвори спор, да се потърси интернационален образец и да се провежда съответен правилник – без забрани, които да убият средата, която на следващия ден ще е нужна ", показват още от гражданската организация.

Наскоро по самодейност на депутата от " Обединени патриоти " Христиан Митев бяха внесени промени, в които се споделя, че в случай че разположиш палатка или шатра на неохраняем морски плаж, морски плаж за природосъобразен туризъм или прилежащата им акватория без позволение, санкцията да е от 5000 до 10 000 лв. или с имуществена глоба от 10 000 до 50 000 лв.. В претекстовете е записано, че по този начин щяла да се опазва околната среда от замърсяване, в това число с неразтворими боклуци.
Друго предложение – в случай че си сложиш палатка, заслон, шатра, подслон върху дюни (бели или сиви), да бъдеш глобяван сред 2000 и 5000 лв. или с имуществена глоба сред 3000 и 10 000 лв.. Предложението е аргументирано по следния метод – по-ясно се " диференцират " наказванията.
Припомняме, че в края на март на първо четене в ЗУЧК минаха промени, с които се не разрешава опъването на хавлия или на палатка на дюни. Само че санкциите са по-малки – от 500 до 1000 лв. за хавлия и/или платка, от 1000 до 3000 лв. за кемпер или каравана.
Източник: actualno.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР